Четвер, 24 березня 2016 00:00

ЙОГО ІМ'Я ЩАСЛИВІШЕ ЗА НЬОГО

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)

Наближається 1 квітня – День народження нашого відомого земляка Миколи Васильовича Гоголя, 207-ма річниця. Миргородська міська публічна бібліотека для дорослих щороку долучається до заходів по вшануванню видатного письменника. Ось і цього разу в читальній залі на відвідувачів чекає книжкова виставка «Його ім’я щасливіше за нього», що зібрала найцікавіші видання про життєвий і творчий шлях Гоголя.
Традиційно виставка поділена на розділи. Перший розділ «Творчий спадок Гоголя» зібрав найновіші видання творів Миколи Васильовича. У розділі «Родовід М.Гоголя» представлено усілякі цікавинки, чутки та легенди, якими оповита історія роду письменника, його народження, життя і смерті.
Третій розділ «Ім’я Гоголя в історії України» розкриває цю постать глибше не тільки як письменника, а і як дослідника нашої історії.
Ну і, звісно, не обійшлося без розділу «Подорожі по гоголівських місцях». В експозиції з цікаві матеріали з краєзнавства, нові маршрути та подробиці біографії Гоголя.
Цього року ми раді порадувати читачів двома новими книгами про Гоголя, які з’явились у бібліотеці зовсім недавно. Одна з них – велике красиве видання Володимира Мельниченка «Микола Гоголь у Москві». Воно має підзаголовок «Авторська енциклопедія-хроноскоп», і це дійсно ґрунтовна праця. Автор довго і наполегливо збирав матеріали, і тепер ця книга може достовірно передати атмосферу московського оточення нашого земляка. Друга новинка на нашій полиці – «Гоголь&Ґоґоль» - це своєрідний альманах цікавих статей, розвідок про генеалогію роду Яновських, Гоголя як митця слова та знакову постать двох культур.
Пам’ятаймо нашого земляка, своєрідну, непересічну людину , загадкову особистість та геніального письменника, який увічнив наш край.

 

Читали 241 рази