Вівторок, 11 квітня 2017 00:00

Ярмарок ідей для вашої грядки

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)


Невпинно, нестримно, впевнено і красиво крокує землею весна. Природа, складовою частиною якої є і ми, люди, прокидається від зимового спокою. Після перших весняних дощів земля готова зустріти господарів і прийняти насіння для нового врожаю. А вже тих насіннєвих пропозицій - де тільки немає: і в супермаркетах, і на базарі, і в шухлядках домашніх від мами, бабусі, куми чи сусідки. Ось і ми до вас зі своїми ідеями для вашого городу. 
Зауважимо, що сучасних книжок на цю тему, особливо українською мовою, замало. Тому справжньою підмогою при вивченні цього питання нам стали періодичні видання, що вже котрий рік користуються популярністю у наших читачів: журнал «Дім, сад, город», газета «Своїми руками». Крім того, відповідні тематичні матеріали публікуються в журналі «Жінка», газетах «Порадниця», «Зоря Полтавщини». 
Виставка, що облаштована зараз у читальній залі, має чотири розділи. Перший з них - «Знайомі незнайомці» - розповість вам про секрети вирощування кольорової картоплі, помідорів для людей з алергією, різнокольорових баклажанів. Вслухайтеся лишень у назви: «Король США», «Царевич», «Золотий тілець», «Золотогривий лев», «Абрикосова фаворитка» і врешті – решт «Каліфорнія Ван – дер – Голд». Виявляється, це сорти перців – гігантів.
«Аристократами в саду і на городі» почувають себе екзотична лагенарія, відома нам як огірок – велетень чи індійський ( в’єтнамський ) кабачок, смачний фундук (ліщина), надзвичайно корисна, за свідченням спеціалістів, бамія ( їстівний гібіскус). А ще сакура, яку вирощують заради розкішних квітів, що навесні покривають дерева у неймовірній кількості. У рік Японії неможливо не згадати, що саме сакура є національним символом цієї країни, її цвітінню присвячують вірші і картини, її цвітіння є національним святом японців – ханамі. За нашою інформацією, є сорти сакури, адаптовані до нашого клімату. У запропонованих вам матеріалах є адреса господині, яка пропонує придбати саджанці не тільки цієї розкішної краси, а й інших екзотів для вашого саду і городу.
Є на нашій виставці і розділ, який адресований, скоріше за все, чоловікам – «Маленькі ідеї для великого врожаю». Як вдосконалити лопату, облаштувати «будинок для рослин», теплицю, розбити грядки за методом Міттлайдера - дізнавайтеся саме з цих матеріалів.
І, звичайно, квіти. Без них не можна уявити жодного українського двору, миргородського також. Пропонуємо вам спробувати прикрасити вашу садибу гліцинією та клематисом. Перша з названих рослин за рахунок розмаїття кольорів, розміру та форми суцвіть, що нагадують виноградні грона, може бути використана для декорування стін, арок, огорож. Що стосується клематису, то, за свідченням спеціалістів, він є королем витких рослин, і про його красу, як і про кохання , можна говорити без кінця і краю.
Хай наші поради стануть вам у нагоді, весняна робота принесе задоволення, осінь – щедрі врожаї. 
Бажаємо, щоб ваша праця в творчість перейшла
І музику палку, що ніжно серце тисне.
В житті у вашому хай буде два крила: 
Троянди й виноград, красиве і корисне.

Читали 204 рази