Четвер, 20 квітня 2017 00:00

«Дзвони Чорнобиля попереджають…»

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)

Горем і болем увійшов понад 30 років тому в наше життя Чорнобиль, що розділив долю людей на «до» і «після». Була тепла квітнева ніч, одна з кращих ночей року, коли листя зеленим туманом покривало дерева. Спало місто, спала Україна, не відаючи про велику біду, що прийшла на її землю.

Чорних дат у людства є немало.
Кожна з них - це міна під прогрес. 
Найстрашніше, що усіх спіткало, - 
Вибух на Чорнобильській АЕС.
Безлюдні вулиці Прип'яті, кинуті школи, будинки, дитячі садки, що застигли, колючий дріт зони. Спогади вільно або мимоволі переносять до подій 31-річної давнини. 26 квітня є днем національної скорботи і пам'яті по загиблих та постраждалих від чорнобильської катастрофи. 
Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповідає книжкова виставка - застереження « Дзвони Чорнобиля попереджають…», яка розгорнута в читальній залі Миргородської міської публічної бібліотеки ім. Д. Гурамішвілі.
І розділ виставки « Біль і крик душі під знаком Чорнобиля» знайомить читача з літературою, яка змушує нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... Скільки зламаних доль! Сироти, що втратили батьків, ненароджені діти, хвороби, туга за рідним краєм, дотепер радіоактивний заказник. Все це Чорнобиль, який забрав 35 тисяч життів, у тому числі – тисячу дітей, 800 тисяч заражених хворобами, які пов’язані з наслідками аварії .
ІІ розділ «Чорнобиль не має минулого часу» мовою книг , статей розповідає про те, що проходять роки, а біль не вщухає, тривога не полишає людей, пов’язаних скорботним часом ядерного апокаліпсиса. Страшну спокуту понесуть за нас наші діти, онуки і правнуки. Настав час усій громаді рятувати наше майбутнє, майбутнє нації, майбутнє Землі. А поки що … Не заживає чорнобильська рана.
ІІІ розділ - « Згадаймо хвилиною мовчання, молитвою, тихим словом, квіткою на спомин…» Книги, що представлені у цьому розділі, нагадують кожному з нас про те, що завдяки мужності ліквідаторів ми сьогодні можемо згадувати про ті події. Без їх самовідданого героїзму наслідки могли б бути набагато гірші. І невідомо, чи багато хто з вас зміг би сьогодні мати таке щастя - бути живим і насолоджуватися життям. Пам'ятаймо про них і молімося! 
Пречиста Діво, збережи цей світ,
А в ньому нашу рідну Україну.
Сади і гори, ріки і моря, 
І пташинку, і звірину, й людину. 
Хай журавлі пролітають над селами
І гніздяться там назавжди.
Хай не повториться горе Чорнобиля –
Лихо людської біди.
ІV розділ - « Чорнобиль очима ХХІ століття ». Це спогади очевидців, думки науковців, документальні та художні твори письменників. Всі вони шукають відповіді на питання : «Невже не досить було знищити Січ? Невже не вистачило Голодомору? Невже навіть замало було репресій? Чи це доля, чомусь ставши для нас злою мачухою, послала ще одне нелюдське випробування – Чорнобиль?» 
31 рік відділяє нас від тієї страшної трагедії передостаннього десятиріччя ХХ століття. Трагедії, наслідків якої, як не прикро, вистачить і на ціле ХХІ...
Жодна людина не має морального права стояти осторонь екологічних проблем, бути пасивним спостерігачем, бо все менше і менше залишається на нашій землі місць, де можна почувати себе у цілковитій безпеці.
Книжкова виставка « Дзвони Чорнобиля попереджають…» є даниною пам'яті всім загиблим та пересторогою всім живим і прийдешнім поколінням.

 

Читали 200 рази