Четвер, 04 травня 2017 00:00

«Щоб ніколи світанки не здригалися від слова війна…»

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)

 

Під такою назвою пройшов у Миргородській міській публічній бібліотеці для дорослих ім. Д. Гурамішвілі день патріотичної книги, присвячений травневим датам – Дню примирення та Дню Перемоги. На захід завітали учні НВК «Гелікон» та восьмикласники гімназії ім. Т.Г.Шевченка.
Бібліограф Ірина Карач презентувала присутнім видання, які можуть допомогти кожному з нас розібратися у складних подіях Другої світової війни, переконатися в тому, що війна – неприродне для людини явище, яке суперечить здоровому глузду, відчути себе частиною великого українського народу, що виніс на своїх плечах тягар Другої світової.
За 70 років, що минули після ДСВ, чи ми дізналися всю правду про неї? Багато наших знань і досі в полоні міфів, табу, пропаганди. Допомогти у подоланні спотвореного, часом спрощеного, а іноді фальсифікованого погляду на події 1939 – 1945 років допоможе книга «Війна і міф: невідома Друга світова», видана Українським інститутом національної пам’яті (УІНП) у 2016 році. У ній – вибрані 50 епізодів від 15 авторів. Робота істориків ґрунтується на довготривалих дослідженнях та опрацюванні розсекречених документів. За переконанням Володимира В'ятро́вича, директора УІНП, «міфи про війну колишню стали зброєю і у війні теперішній. Тому їх розвінчання необхідне, важливе, щоб зрозуміти, як було насправді, побачити справжнє обличчя однієї з найбільших трагедій у нашій історії». 
«Дівчата без наречених». Так назвала свій твір авторка, що підписалася як Катерина Лубенець. А в житті вона – Євдокія Несторівна Дімарова, дружина нашого славетного земляка, відомого українського письменника Анатолія Дімарова, кандидат фізико – математичних наук. Під такою назвою у 2002 році вона видала свою першу книжку, до речі, на той момент їй було 78. Це спогади 16 – річної дівчини, що пережила окупацію. Сюжетом твору виступає саме життя, вражаючі епізоди якого - ніби нанизані на нитку пам’яті безцінні кадри документальної хроніки. Як воно бути молодою дівчиною, вродливою і голодною в часи війни, окупації та повоєнні роки? Як тікати з ешелону, що прямує до Німеччини? Як протистояти грубій чоловічій силі? Цінність мемуарів Євдокії Дімарової ще в тому, що вони не ідеологізовані. Вона просто пише правду свого життя…
І ще один аспект зустрічі – знайомство з книжкою Василя Вертелецького «Секретній операції «Френтік» у Миргороді – 70 років». Голова Миргородської міської організації ветеранів України, знаний і шанований громадянин нашого міста, автор зібрав матеріали з історії будівництва військового аеродрому, подав цікаві фотоматеріали, розкрив бойові дії стратегічної авіації США та Великобританії по бомбардуванню військово - промислових об’єктів Німеччини, що проводилися з аеродрому міста Миргорода. Ця операція проводилася протягом червня – вересня 1944 року та ввійшла в історію маловідомих сторінок Другої світової війни.
У ці травневі дні вшануємо живих і полеглих… Помолимося за наших воїнів і за нашу державу, відчувши себе громадянами – патріотами, що люблять свою вітчизну, віддані її народові і готові на захист її історії, теперішнього в ім’я майбутнього. Пам’ятаємо – перемагаємо!

Читали 185 рази