Понеділок, 19 червня 2017 00:00

Країна сонячного сходу

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)

 

 

   Країна сонячного сходу- так називають Японію у всьому світі. Рядки із триптиху «Японія у Києві» Лавошникової Тетяни «…І не можу я не закохатися у країну, де сонце встає» стали назвою виставки, що відкрилася у Миргородській міській публічній бібліотеці для дорослих ім Д. Гурамішвілі. Зустріне відвідувачів лялька у традиційному японському вбранні (кімоно), що влаштувалася під квітучою гілочкою сакури, майстерно виготовленою працівниками закладу.

Читачі можуть отримати загальні відомості про далеку східну країну, зокрема, її географічне положення, своєрідність ієрогліфічного письма, періодизацію літературного процесу від давнини до сучасності.
Шедеври японської літератури представлені творами авторів, знаних у всьому світі, серед яких Мацуо Басьо з його неперевершеними хайку (переклад Володимира Панченка), майстер новели Рюноске Акутагава (у перекладі В. Бойка), лауреат Нобелівської премії 1968 року Ясунарі Кавабата та найпопулярніший японський автор сучасності Харукі Муракамі. Твори двох останніх письменників стали доступні українському читачеві завдяки перекладацькому таланту Івана Дзюба.
Цікавим для відвідувачів є розділ «Захоплюємося», де вміщені матеріали періодичних видань, що оповідають про явища японської культури, які стали справжньою візитівкою країни: нецке, ікебана, чайна церемонія, бойові мистецтва. Своєрідність підходу до шлюбу жителів Японії та оригінальність національного стилю в інтер’єрі розкривають публікації в журналах «Натали» («Брак по – японски») та «Уютная квартира» ( «Жили – были ваби – саби»). Невеличкий словничок, у якому містяться найбільш вживані повсякденні фрази, зацікавить тих, хто бажає опанувати їх японською мовою. 
Рубрика «Співпрацюємо» розповідає про розвиток україно - японських відносин і нагадує, що 2017 рік оголошений в Україні Роком Японії у рамках 25 – ої річниці встановлення дипломатичних відносин між нашими двома країнами. До речі, згідно останніх повідомлень, що з’явилися у пресі та Інтернет – виданнях 14 червня 2017 року, за словами народного депутата Леоніда Ємця, Кабінет міністрів Японії почав роботу щодо скасування віз українцям. Сподіваємося, що на 32 – гі Літні Олімпійські Ігри 2020 року, які відбудуться у Токіо, жителі нашої країни зможуть дістатися без віз і привітати цю країну її рідною мовою: «Каннітава, Нікон коку!» - «Доброго дня, початок сонця!». Так шанобливо, образно і поетично називають японці свою батьківщину - країну, де сходить сонце.

Читали 168 рази Останнє редагування Вівторок, 20 червня 2017 06:52