П'ятниця, 08 вересня 2017 00:00

«Полтавський край крокує скрізь роки»

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)

Славна історія полтавської землі – це частина безсмертної історії нашої України, і вісімдесятилітній ювілей- добрий привід для того, аби на прикладах основних подій показати становлення Полтавської області як одного з провідних регіонів незалежної Української держави, окреслити її вагому частку в історії, культурі, економіці, науці нашої країни. Це були по-справжньому великі роки становлення, зміцнення, злету, важких воєнних випробувань, повоєнної відбудови, твердого поступу вперед і вже у наші дні – утвердження нової незалежної України. 
Полтавська область утворена 22 вересня 1937 року, тому 80- річний ювілей широко буде відмічатися в усіх закладах Полтавської області : у школах , у ВНЗ Полтави, свої заходи підготували заклади культури і бібліотеки області. Не залишилася осторонь і міська бібліотека для дорослих ім. Д. Гурамішвілі, де підготовлена і запропонована відвідувачам книжкова виставка «Полтавський край крокує скрізь роки»
Люблю тебе, полтавський дивокраю!
Священним буде хай твоє ім’я.
Хай знає кожен - кращої немає
Землі на світі, ніж Полтавщина моя!
Про те, що історія нашого краю сягає глибини віків, свідчать книги , які стоять за розділом « Полтавщина на історичних паралелях».
Наші пращури жили просто, але красу цінували і творили її власноруч, і наше завдання - донести до відвідувачів невичерпність народних традицій: розповісти про Миргородську кераміку і Опішнянські гончарні вироби, Решетилівський розмай килимів і Хомутецькі гребінці. Саме у розділі « Невичерпність народних традицій» читач знайде літературу про народні таланти полтавської землі 
Тисячі талановитих полтавців прославили свій рідний край у багатьох сферах діяльності, особливо в науці, культурі, літературі. Тут формувався світогляд Миколи Гоголя, Панаса Мирного, Євгена Гребінки, з нашої землі постали постаті письменників Олеся Гончара, Павла Загребельного, Володимира Малика, Олександра Ковіньки та ін. Більш детально про їх життєвий та творчий шлях розповідають книги з розділу « Літературна хвиля Полтавщини». 
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку «Полтавський край крокує скрізь роки», яка розташована у читальній залі бібліотеки.

Читали 142 рази