Вівторок, 16 січня 2018 00:00

Крути: найбільше важить слово правди

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Минуло 100 років з того трагічного дня , а українці пишаються молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава.
На столицю України насуваються озброєні до зубів більшовицькі орди під командуванням колишнього царського генерала Муравйова. Київські студенти та гімназисти, прагнучи захистити молоду Українську державу, організували Курінь січових стрільців, щоб дати гідну відсіч загарбникам.
Курінь, що налічував 300 душ, складався із студентів Українського народного університету, Університету Святого Володимира та учнів старших класів Української Кирило-Мефодіївської гімназії. Захисники, пройшовши лише семиденну військову підготовку, без сумнівів і вагань вирушили в похід проти російської армії на станцію Крути, що розташована на залізничній лінії Москва – Бахмач – Київ. Сил явно було недостатньо. П’ять годин безперестанку студентський курінь стримував наступ червоних, втрачаючи молоді життя, під градом куль і гранат. Московські солдати без жалю багнетами проколювали юначі груди, прикладами рушниць розбивали голови, добивали поранених – розповідали очевидці тих трагічних подій.
Для вас, шанувальники нашої історії, Миргородська міська публічна бібліотека для дорослих ім. Д. Гурамішвілі, організувала книжкову виставку, присвячену 100-річчю бою під Крутами «», де представлені друковані матеріали присвячені юним лицарям України.

Читали 268 рази Останнє редагування Вівторок, 16 січня 2018 07:23