Середа, 20 червня 2018 00:00

Літературна година «Життя і смерть пером…»

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)

20 червня 2018 року у Миргородській міській публічній бібліотеці для дорослих ім. Д. Гурамішвілі пройшла літературна година «Життя і смерть пером…», присвячена 120 – річчю класика німецької літератури Еріха Марії Ремарка. Його твори належать до золотого фонду світової літератури ХХ століття, перекладені багатьма мовами та майстерно перенесені кінорежисерами на екрани.
У читальній залі бібліотеки зібралися ті, хто цікавиться літературою та мистецтвом, бажає пізнавати нове, розмірковувати над вічними моральними законами, що власне і складають цінність класичної літератури. Бібліограф Ірина Карач розповіла присутнім про відомі та невідомі факти з особистого життя та творчої кар'єри Ремарка, представила книжкову виставку, зосередивши увагу на перекладах творів письменника українською мовою. Присутні мали змогу передивитися уривки з екранізації першого роману «На Західному фронті без змін», що зразу ж по виходу на екрани у далекому 1930 році здобула два Оскари, проаналізувати вислови – життєві погляди письменника, який вустами героїв висловлював їх на сторінках своїх романів. Ось деякі з них: «Поки людина жива - ніщо не втрачено», «Багатство й чесність разом не бувають», «Можливо, знову й знову виникають війни, що один ніколи не може до кінця відчути, як страждає інший». В кінці зустрічі присутні отримали буклети, що розповідають про життя і творчість письменника, містять хронологічний список перекладів творів письменника, та отримали побажання здоров'я та миру. На думку Ремарка, «будь-який мир нічого не вартий, якщо немає миру в серці…».
Зустріч пройшла у зацікавленій та дружній атмосфері, що спонукала присутніх ще раз звернутися до творчості і сьогодні актуального письменника Еріха Марії Ремарка

.

Читали 162 рази