Середа, 01 серпня 2018 00:00

Вільям Теккерей «Ярмарок Марнославства»-«роман без героя» Виставка однієї книги до 170-річниці з дня написання роману діє на абонементі Миргородської міської публічної бібліотеки для дорослих ім. Д. Гурамішвілі з 01.08.18 р. по 31 .08.18 р., щоденно

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)

«Ярмарок марнотратства» – роман Вільяма Мейкпіса Теккерея. Назва роману запозичена з книги пуританського автора XVII в. Джона Беньяна. Вона була більш точно передана в першому російському перекладі І.Введенського (1851 р.), що вийшов під назвою «Базар життєвої суєти». У Беньяна сказано, що через базар життєвої суєти пролягає дорога до Граду Божого.
Час дії роману, що відтворює життєві шляхи двох подруг по пансіону, які належать до діаметрально протилежних соціальних верств – епоха наполеонівських воєн. Напруга подій, в ході яких вирішується майбутнє Європи, відчувається на всьому просторі розповіді, хоча ці події не описуються безпосередньо.
Про битву при Ватерлоо згадано тільки побіжно, але при Ватерлоо загинув чоловік Емілії Седлі, однієї з головних дійових осіб, і все її подальше життя зумовлено цією трагедією. Найбільша подія зображуваної епохи показана тільки як драма непомітної людини. Але драма була б зовсім іншою за змістом, якщо відволіктися від історичного контексту, в якому вона відбувається.
Апатії і безбарвності Емілії, яка завжди залишається тільки жертвою – деспотизму свого свекра – протистоїть енергія і хижа життєлюбність Ребекки Шарп, що не примиряється з уготованою їй долею злиденної нахлібниці в суспільстві процвітаючих комерсантів і родовитих аристократів.
«Роман без героя» передбачає переважний інтерес до повсякденного, а не до виняткового, і автор відкрито декларує свій намір просто описувати людей, які «гуляють, снідають, розмовляють, як це буває в звичайному житті». Відмова від опису «бурхливих або незвичайних подій» природно випливає для Теккерея з розуміння сутності літератури як унікального способу пізнання людської природи, яка повинна все достовірніше проявитися в обставинах буденного, пересічного життя.

Читали 148 рази