Неділя, 23 вересня 2018 00:00

Краєзнавчий намет «Миргород – рідне місто моє»

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)
Миргородці, продовжуємо вітати наше місто! У рамках програми заходів, присвячених Дню Миргорода, наш заклад – міська публічна бібліотека для дорослих ім. Д. Гурамішвілі - розгорнув краєзнавчий намет «Миргород – рідне місто моє». Усі, хто завітав сьогодні до нього, мали можливість у прямому сенсі слова доторкнутися рукою до історії Миргородського краю. Література,презентована у такий спосіб, згрупована у три розділи: «Сторінки історії розповідають», « У вінку духовної краси», «Рідний край – гордість моя»,
У першому розділі представлені дослідження миргородських краєзнавців Аббасова А.М. та Герасименка О.Я. («Миргород»), Бабич Г.В. (Миргород, Історія міста в нарисах», «Миргородщина. Сторінки історії краю»), Розсохи Л.О. ( «З історії миргородських вулиць», «Миргородська старовина»). Особливе місце посідають дослідження Олександра Джуня «Чорні роки Миргородщини» та «Личанський табір – притулок для дітей «куркулів» 1932 – 1933 років», де автор розповідає про страшні події Голодомору. 18 вересня – день визволення Миргорода від фашистських загарбників. Про миргородців - ветеранів ІІ світової війни можна дізнатися із біографічного довідника «Миргород. Ветеранська слава», упорядниками якого є В.Ю. Вертелецький та К.Г.Сахаров. 
У вінку духовної краси – серед мальовничих картин, представлених у фотоальбомах В. Брикульця, А. Кривобоченка, М Караван, В. Мисака та Н. Унтило, у збірках віршів Л. Гараган і Н. Харасайло, у піснях О. Прокопенка – милується наше місто.
Історію міста, його славу та гордість складають його мешканці. Про них можна дізнатися із літератури, представленої у розділі «Рідний край – гордість моя». Біографічний довідник «Славетні люди Миргородщини», що вийшов у 2015 році завдяки титанічній праці Валерія та Вікторії Шаповалових, в алфавітному порядку подає відомості про 268 персоналій – миргородців, що у різний історичний період своєю діяльністю у різних галузях діяльності прославили місто. Фотоальбом «Василь Третецький. Один з Небесної Сотні» та книжка спогадів «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк» нагадають миргородцям про те, що боротьба за славу і процвітання нашого міста і держави загалом продовжується і…потребує жертв…
Це далеко неповний перелік літератури про наш край. Усі подібні видання зібрані у краєзнавчій кімнаті, що постійно діє у бібліотеці. Заходьте, читайте, вивчайте і пишайтеся тим, що ви належите до громади чудового міста – міста Миргорода!
На данном изображении может находиться: текст
Автоматический альтернативный текст отсутствует.
Автоматический альтернативный текст отсутствует.
Читали 126 рази