Неділя, 20 січня 2019 00:00

Соборна мати - Україна - одна на всіх, як оберіг

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)
Миргородська міська публічна бібліотека для дорослих ім. Д. Гурамішвілі запрошує на виставку-реквієм «Соборна мати - Україна - одна на всіх, як оберіг» та книжкову виставку "Видатні постаті Української революції 1917 -1921 рр." приурочених до Дня Соборності України, які діють в читальній залі до 31 січня з 09.00 до 17.00 (окрім п’ятниці)
Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. 
І ось 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України. 
Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.
Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборност
і України.

Нет описания фото.На данном изображении может находиться: 1 человек
 
 
Нет описания фото.
Читали 70 рази Останнє редагування Неділя, 20 січня 2019 13:56