Четвер, 07 березня 2019 00:00

Миргородська міська публічна бібліотека для дорослих ім. Д. Гурамішвілі висловлює щиру подяку приватному видавництву Марини Гримич "ДУЛІБИ" за подаровані книги.

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)

Нет описания фото.Для бібліотекарів найкращим подарунком завжди є книга. Приємним сюрпризом стала посилка з видавництва «Дуліби», яка надійшла до нашої бібліотеки напередодні Міжнародного жіночого дня.
Більше 30 книг сучасної української літератури, наукових та науково-популярних праць історико-етнологічного спрямування.
Колектив бібліотеки впевнений, що подаровані Вами книги знайдуть своїх читачів та будуть їм корисними, сприятимуть освіті, справі виховання підростаючого покоління, відродженню культури та духовному зростанню. Віримо, що добрі справи завжди повертаються добром.
Не можу не звернути увагу на декілька книг:
Гримич Віль: вибрані твори в 3-х т. Т. 1: Шевченкознавство. Історія зарубіжної літератури та культури / наук. ред. М. Гримич. – Київ : Дуліби, 2015. – 520 с.
До першого тому тритомного зібрання творів видомого українського перекладача з багатьох, в їх числі рідкісних мов, лауреата премії імені Максима Рильського, Почесного члена Словенської академії наук та мистецтв. бойового офіцера Другої світової війни Віля Гримича увійшли наукові та літературно-критичні праці автора з шевченкознавства та історії зарубіжної літератури й культури.
Гордієнко Я. Errare humanum est: 50 нарисів з українського примарознавства / Яків Гордієнко. – Київ : Дуліби, 2016. – 210 с. – (Великі містифікації).
Видання п’ятдесяти нарисів Якова Гордієнка з українського «примарознавства» “Errare humanum est” (з лат. – Людині властиво помилятись), відкриває нову науково-популярну, або як зараз модно казати, нон-фікшн серію видавництва «Дуліби» «Великі містифікації». Метою книжки не є благородна і водночас безнадійна боротьба з міфами і тим більше не висміювання помилкових уявлень – адже кожен має право вірити у що хоче, навіть у цілковиту нісенітницю. Але науковці так само мають право на те, щоб їхня позиція, підкріплена документами та незаперечними фактами, отримала широке розповсюдження і стала загальним надбанням.
Гримич М. Антропологія війни. Case study: Дивізія "Галичина" / Марина Гримич. – Київ : Дуліби, 2017. – 256 с.
“Армія – це команда. Вона їсть, спить і воює як команда”. Ці слова належать генералу Другої світової війни Джорджу Паттону. Власне з цього, суто антропологічного погляду розглянуто в монографії д.істор. наук М. Гримич повсякденне життя, культурні та ритуальні практики та поведінкові моделі українського військового з’єднання, що воювало в роки Другої світової війни на боці Німеччини, – дивізії “Галичина”.
Гримич М. Життя під піньорами: культурний ландшафт українських поселень у Бразилії : до 125-ліття поселення українців у Бразилії / Марина Гримич. – Київ : Дуліби, 2016. – 704 с. – (Історична етнологія).
«Під піньорами» – це перша докладна наукова монографія узагальнюючого характеру про історію та культуру сільського населення Бразилії українського походження. Праця написана за польовими матеріалами авторки, зібраними під час двох науковх експедицій, місцевої періодики, місіонерської літератури, бразильських публікацій наукового характеру. Хронологічний період – від іммігрантських та піонерських часів (кінець XIX ст.) до сучасності. Історико-культурний матеріал подається в історичній динаміці.
Гримич М. Мак червоний в росі…: роман / Марина Гримич. – 2-ге вид., переробл.. – Київ : Дуліби, 2016. – 192 с.
Це роман про покоління «світлого смутку і обережної радості» – людей, народжених в 1960-х роках, в очах яких “тепле літо цвіло” і водночас у чиїх грудях «зяяла діра». Дія відбувається у колі сучасних інтелектуалів, яких об’єднують заплутані особисті стосунки, спогади про дитинство та юність у радянському Києві. Друзі здійснюють подорож до місць “хронотопних зламів”, і в Чорнобильській зоні їм вдається позбутися того, що їх давно мордувало. 
Оповідь ведеться під супровід ностальгійних «мельодій» 1960-х, до речі, рядки з пісні «На долині туман», дали назву роману.
Гримич М. Острів Білої Сови / Марина Гримич. – Київ : Дуліби, 2010. – 160 с. – (Склянка крові з льодом).
Загадкова історія, що відбулася з допитливою українкою на острові в Північній Атлантиці.
Дія відбувається на острові в Північній Атлантиці, в рибальській спільноті, де всі мешканці вірять в привида, від якого начебто народилося мало не половина населення. Чи можуть дівчата вагітніти від привида? Всі мешканці маленького канадського рибальського селища не бачать у цьому нічого дивного. Проте новоприбула українка , не позбавлена допитливості й винахідливості, береться розслідувати цю загадку.
Назаралієв Ж. Фатальні маршрути: нотатки лікаря-нарколога про зустрічі з поліцією, наркоділками, хворими, медиками, політиками на п’яти континентах / Женішбук Назаралієв. – Київ : Дуліби, 2006. – 480 с.
«Фатальні маршрути» – це захоплююча книга відомого у всьому світі киргизького лікаря-нарколога Женішбека Назаралієва. Автор побував у найнебезпечніших куточках Землі – в місцях легального й нелегального нарковиробництва і на шляхах наркоперевезень, на власні очі побачив, яку страхітливу загрозу суспільству становить наркобізнес, вивчив історію використання наркотичних засобів у традиційних культурах. У книзі, окрім подорожних нотаток, записані розмови Назаралієва з лікарями-наркологами усього світу про їхній власний досвід і методику лікування наркозалежних хворих, перемовини з поліцейськими, які ознайомили автора зі своїми поглядами на проблеми боротьби з наркомафією, діалоги з філософами, священнослужителями різних віросповідань, а головне – чесно сказано про масштаби загрози наркоманії суспільству.
Перераховувати всі книги не будемо, а запрошуємо користувачів Миргородської міської публічної бібліотеки для дорослих ім. Д. Гурамішвілі, розділити з нами радість від читання нових книг.

Читали 45 рази