Понеділок, 19 жовтня 2015 00:00

ЛИНЕ СЛАВА КОЗАЦЬКА З ДАЛЕКИХ ВІКІВ

Автор 
Рейтинг матеріалу
(0 votes)

14 жовтня – особливий день для нашого народу. Це велике релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці, до того ж це День українського козацтва, яке вважало Покрову своєю покровителькою. Давній сакральний зміст цього свята не зник з часом і відчутний до наших днів. Саме тому і Українська повстанська армія, розгортаючи свою діяльність, вважала Покрову днем свого заснування.

 

А ще Пресвята Покрова дарувала не тільки захист, а і натхнення – у другу неділю жовтня прийнято вітати митців із Днем художника. І ось цього року це багатогранне свято набуває нового, надзвичайно важливого для українців змісту – відтепер 14 жовтня буде відзначатись День захисника України. Це свято було встановлено 14 жовтня 2014 року указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Міська бібліотека для дорослих не лишилася осторонь – бібліотекарі Ніна Рудь та Маргарита Олійник-Локай взяли участь у загальноміських урочистостях у сквері Козацької слави, а також провели у читальній залі бібліотеки урок мужності «Лине слава козацька з далеких віків». У бібліотечних стінах зібралися читачі різних вікових категорій, та однаково небайдужі до історії та культури, до цих великих сакральних свят.  Міський голова Сергій Соломаха привітав присутніх та відзначив, що всі ми нащадки козаків, спадкоємці їхнього духу, а також побажав оборонцях землі української, щоб оминали їх кулі та беріг янгол-охоронець, а всім нам миру та злагоди. До гостей звернувся голова районної ради Анатолій Карбан та голова Миргородської міської організації «Окремий підрозділ Всеукраїнської спілки учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій» Сергій Бакало, а всі бажаючі по закінченні літературно-музичної композиції змогли висловитись і привітати інших.

Урок мужності – цікава та нова форма спілкування бібліотекарів із відвідувачами. Хочеться вірити, що кожен, хто був присутнім на заході, замислиться про нашу історію, про наше коріння і усвідомить величезне значення єдності нашого народу та любові до Батьківщини.

 

Читали 1593 рази Останнє редагування П'ятниця, 12 лютого 2016 21:03